Posted by: mziel Category: Bez kategorii Comments: 0

Szanowni Państwo,

W imieniu JM Rektora ANS TWP prof. ANS TWP dr hab. Waldemara Urbanika z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w Seminarium naukowym pt. „Młodzież w techno-pułapce – czy patriotyzm jest skończony?”, które odbędzie się w ramach projektu badawczo-rozwojowego pn. „Młodzież 4.0”  w dniu  20.12.2022 roku w Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie w godzinach 10.00 – 13.00.

W ramach seminarium wykład wygłosi prof. Andrzej Zybertowicz, doradca Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Po wykładzie przewidziano czas na dyskusję.

Seminarium będzie miało formułę hybrydową – stacjonarnie odbywać się będzie w budynku Uczelni przy ul. Monte Cassino 15 w Szczecinie oraz on-line za pośrednictwem platformy MS Teams.

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.30.

Link do rejestracji na wydarzenie: https://forms.gle/3JUEAMuZw7MhG6188

Z uwagi na limit miejsc, chęć uczestnictwa stacjonarnego należy potwierdzić do dnia 18.12.2022 roku na adres e-mail: mlodziez4zero@anstwp.pl

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!!!
Z wyrazami szacunku,
Zespół badawczy projektu „Młodzież 4.0”

Andrzej Janusz Zybertowicz – polski socjolog, analityk, konsultant polityczny, profesor nauk społecznych. Odbywał staże badawcze na uniwersytetach w Oksfordzie, Cambridge, Sydney i Ann Arbor. Brał udział w międzynarodowych konferencjach i seminariach. Wygłaszał wykłady w Australii, Belgii, Czarnogórze, Hiszpanii, Holandii, Jugosławii, Kanadzie, Litwie, Niemczech, Norwegii, Rosji, Rumunii, Serbii, Szwajcarii, Ukrainie, USA, Węgrzech, Wielkiej Brytanii.

W latach 2003 – 2006 był członkiem Komitetu Naukoznawstwa a od roku 2014 jest członkiem Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Jest autorem wielu publikacji badawczych dotyczących transformacji ustrojowej, zwłaszcza zakulisowych wymiarów życia społecznego oraz socjologii wiedzy.

Wybrane publikacje:

  • Cyber kontra real. Cywilizacja w techno-pułapce
  • Privatizing the Police–State: The case of Poland (wraz z M. Łoś)
  • W uścisku tajnych służb: Upadek komunizmu i układ post–nomenklaturowy;
  • Przemoc i poznanie: Studium z nie–klasycznej socjologii wiedzy;
  • Pociąg do Polski. Polska do Pociągu;
  • III RP: Kulisy systemu (rozmowa J. Lichockiej);
  • Samobójstwo Oświecenia? Jak neuronauka i nowe technologie pustoszą ludzki świat;
  • Państwo Platformy: Bilans zamknięcia (wraz z R. Sojakiem i M. Gurtowskim).